Usługi asenizacyjne Turek wywóz nieczystości płynnych Kalisz szambo turek

AKTUALNOŚCI

Jaki zbiornik na szambo wybrać ?

Na rynku obecnie jest wiele zbiorników, które można z powodzeniem przeznaczyć na zbiornik na szambo lub nieczystości płynne. Postaram się w krótkim artykule przedstawić te z doświadczenia uważane za dobre ze względu na różne cechy: cenę, jakość, obsługę, szczelność. W tym temacie warte uwagi są dwie grupy zbiorników najbardziej popularne szamba betonowe oraz szamba plastikowe. Zbiorniki betonowe charakteryzują się bardzo dużą trwałością, regularnym kształtem oraz różnorodnością wielkości od 2 m3 do 20 m3. Jest to bardzo dobre rozwiązanie ale niestety ustępują szambom z tworzywa sztucznego pod względem szczelności.

Czytaj więcej »

Rodzaje ścieków występujących w otoczeniu oraz sposób ich transportowania

Ze względu na pochodzenie i skład chemiczny ścieków wyróżniamy następujący podział: ścieki bytowe (komunalne), ścieki przemysłowe, rolnicze tj. odchody zwierzęce (gnojowica), wody opadowe (deszczówka), podgrzane (geotermalne źródła). Transport tych fekalii ze względu na ich stan skupienia odbywa się dwoma sposobami a mianowicie tradycyjnym transportem beczkowozami asenizacyjnymi oraz wypierającym transportem rurociągowym opartym o metodę spływu grawitacyjnego wspomaganego licznymi przepompowniami (tam gdzie nie pozwala na to ukształtowanie terenu).

Czytaj więcej »

Procedury wywozu szamba, nieczystości płynnych.

Jeżeli posesja nie posiada przyłącza do sieci kanalizacyjnej, wytworzone na jej terenie nieczystości płynne powinny być odprowadzane do zbiorników bezodpływowych (przydomowej oczyszczalni ścieków lub szczelnego zbiornika nazywanego szambem). Szambo musi być co pewien czas opróżniane w odróżnieniu od oczyszczalni ścieków. W 1971 roku powstała ustawa, która za samodzielny wywóz nieczystości płynnych przewiduje grzywnę w wysokości 1500 zł.

Czytaj więcej »

Kontakt

Adres

EKO-AD USŁUGI ASENIZACYJNE
I WYNAJEM KONTENERÓW

Adam Dec
Tymianek 21
62-840 Koźminek

Telefony

725 260 579
501 188 877

E-mAil

adam.dec1@interia.pl
biuro@ekoad.pl

NIP i regon

NIP 968-098-54-35
REGON 367565663

Projekt i Realizacja: WiDI ART Studio